Nyírbogát Nagyközség

Pompáznak a színes virágok Nyírbogát közparkjaiban

Az idén tavasszal újra elkezdődött településünkön a parkosítás, hiszen  Nyírbogát Önkormányzata fontosnak tartja, hogy az idelátogatók számára településünk a rendezett, gondozott közparkjai révén is vonzó legyen.  A Községháza előtti parkban megteremtettük a színek és formák harmóniáját. Arra is ügyeltünk, hogy olyan  egynyári virágok kerüljenek kiültetésre, melyek jól viselik a meleget. A  már meglévő közparkokat a Start közmunkaprogramban foglalkoztatott közmunkások és a Türr István Képző és Kutató Intézettel való együttműködés alapján a parkgondozó képzésben résztvevők dolgos kezei tettek látványossá. Parkjainkban színes virágok százai  pompáznak. Emellett még két új park is épül településünkön, melynek keretét szintén a TKKI. gyakorlati, kőműves szakmai képzésben  résztvevők fektették le, a főútvonal mentén, az Árpád utca elágazásánál. Településünkön önkormányzatunk korábban épített két összekötő utat, (Árpád -  Kölcsey és Rákóczi Jókai utakon), melyek mentén szintén virágosítottunk. Költségtakarékosság szempontjából az  oda kiültetett virágokat  önkormányzatunk fóliasátrában  közfoglalkoztatott munkások termesztették és nevelték.  

Nem titkolt célunk, hogy Önkormányzatunk a közparkok gondozásával – virágosításával ösztönözni szeretné a lakosságot és példát akar mutatni abban, hogy a közvetlen lakókörnyezetét szépítse, folyamatosan gondozza mindenki.

 

Nyírbogát, 2015. május 19.

 Gulyás Jánosné

Képek a szépülő Nyírbogátról