Nyírbogát Nagyközség

A Nyírbogáti Görög Katolikus Egyházközség ünnepelt

A Nyírbogáti Görög katolikus Egyházközség Kisboldogasszony emléknapján ünnepelt.

 

Kisboldogasszony ünnepén a  fecskék is elköltöznek  délre, tartja a népi megfigyelés. Szeptember 8.-a  egy katolikus egyházi ünnep, Kisboldogasszony ünnepe, egyben Szűz Mária születésének ünnepe is. Ezen a napon szentelték fel azt a jeruzsálemi templomot, amely azon a helyen áll, ahol Szűz Mária született.

 

A Nyírbogáti Görög katolikus Egyházközség is ezen a napon,  Szűz Mária születésének emléknapján, Kisboldogasszony ünnepén, 2012.  szept. 8-án tartotta önállóságának 10. évfordulóját. Terdik Mihály parochus úr több mint kétszáz diaképen mutatta be  - visszatekintve - az elmúlt évek eseményeit. A Hálaadó szentmisén  népes hívő sereg áhítatos lélekkel ünnepelt, majd  parochus úr okleveleket adományozott azoknak a híveknek, akik éveken keresztül odaadóan végezték a munkájukat az egyházközségben. A hálaadó ünnepség után a templomkertben szeretetvendégség várta a híveket, a meghívott vendégeket, ahol emeletes torta felvágására is sor került.  A rendezvényt megtisztelte Dr. Simon Miklós országgyűlési képviselő, Nyírbogát polgármestere is, aki  köszöntőt mondott, ajándékkal és virágcsokorral kedveskedett a lelkész házaspárnak.

 

   Köszönet e szép ünnep titkáért!