Nyírbogát Nagyközség

Az Ifjúsági Klub épületének felújítása

Befejeződött az Ifjúsági Klub felújítása, mely összesen 47 millió forintba került. 

 

Településünk központjában nem volt szép látvány a régi Reformtus egyház épülete, mely teljesen lepusztult. A falak omladozva, az ablakok betörve, a tető megtépázva „csúfoskodott” településünk központjában. Önkormányzatunk elhatározta, - hogy a jövő generációjának kedvezve - pályázatot nyújt be a műemlék jellegű épület külső – és belső felújítására. A Leader pályázat keretében 22 millió forint támogatásból az épület külső felújítását, nyílászárók cseréjét, s a tetőszerkezet felújítását valósítottuk meg. A Nyírbátor és Vonzáskörzete Kistérségi Társulás Gyerekesély program keretéből 10 millió forint pályázati támogatást kaptunk a belső felújításra, bútorzatra, működési költségekre.  Emellett a vizesblokkot, a villany és fűtési rendszert is felújítottuk, valamint külső térburkolatot is, mely összesen 15 millió forint önkormányzati önerőből valósult meg. Így mára szép látvány a megszépült, megújult épület, mely az ünnepekre díszkivilágítást is kapott.

A nyírbogáti fiatalok most már a mai kor színvonalának megfelelve, kulturált, esztétikus környezetbe tölthetik szabadidős tevékenységüket.

A felújítás képei